window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-KF0HPJ6WPF');
Learning Zone
Article

Wszystko, co powinienneś wiedzieć – egzamin C1 Advanced (CAE)

Level: C1, C1
Article navigation:
Czy istnieje limit wiekowy dla osób zdających egzamin CAE?
Ile kosztuje egzamin CAE?
Jakie są terminy egzaminów CAE 2024?
Jakie korzyści daje egzamin CAE?
Ilu kandydatów oblewa egzamin CAE?
Ile trwa egzamin CAE?
Jak długo jest ważny certyfikat Cambridge C1 Advanced (CAE)?
Kiedy otrzymam wyniki egzaminu CAE?
Gdzie znajdują się centra egzaminacyjne?
Jakim innym egzaminom odpowiada egzamin CAE?
Jak obliczana jest skala ocen C1 Advanced (CAE)?
Czy egzamin CAE jest trudny?
Co oznacza skrót (CAE)?
Czy IELTS jest łatwiejszy niż CAE?
Czy IELTS to to samo co CAE?
Czy uczelnie akceptują egzamin CAE?
Jaki jest minimalny wynik, aby zdać CAE?
Czy CAE oznacza to samo co C1 lub C2?
Ile razy można zdawać egzamin CAE?
Ile trwa egzamin CAE?
Czy można dostać ocenę C2 z egzaminu CAE?
Czy można dostać ocenę B2 z egzaminu CAE?
Czy mogę zdawać egzamin CAE online?
↓ CLICK TO SHOW ALL ↓

enesit

W tym artykule zebraliśmy odpowiedzi na wszystkie najpopularniejsze pytania kandydatów ubiegających się o certyfikat i zdających egzamin CAE.

Użyj górnej nawigacji, aby przejść bezpośrednio do konkretnego pytania.

Czy istnieje limit wiekowy dla osób zdających egzamin CAE?

Nie. Nie ma takiego limitu 🙂 – Cambridge akceptuje kandydatów w każdym wieku.

bez ograniczeń wiekowych na egzaminie caeNiektóre egzaminy są specjalnie zaprojektowane z myślą o osobach w określonym wieku, jednak kandydaci niezależnie od wieku mogą przystąpić do dowolnego egzaminu.

Egzaminy z sugerowanym przedziałem wiekowym to:

  • B1 Preliminary for Schools – szkoła średnia
  • B2 First for Schools – szkoła średnia
  • International English Testing System (IELTS) – rekomendowany dla kandydatów w wieku 16+

Ile kosztuje egzamin CAE?

Zastanawiasz się jaka jest cena CAE? Niestety egzamin C1 Advanced nie jest bezpłatny. 🙁 Co więcej, cena może być inna w różnych krajach, ponieważ to ośrodki egzaminacyjne w każdym kraju decydują o ostatecznej cenie egzaminu.

Przykładowe ceny (2024):

PaństwoEgzamin Cena
HiszpaniaC1 Advanced (CAE)225.00 EUR
PolskaC1 Advanced (CAE)650 PLN
HolandiaC1 Advanced (CAE)323.00 EUR
CzechyC1 Advanced (CAE)5000.00 Kc
MeksykC1 Advanced (CAE)4,650.00 MXN
Bułgaria
C1 Advanced (CAE)407.00 лв
PortugaliaC1 Advanced (CAE)203.00 EUR
NiemcyC1 Advanced (CAE)323.00 EUR
Wielka BrytaniaC1 Advanced (CAE)265 GBP
IndieC1 Advanced (CAE)6,000 Rs.

W większości centrów można zapłacić przelewem lub osobiście kartą debetową lub kredytową (VISA / Master Card).

Jakie są terminy egzaminów CAE 2024?

kalendarz prezentujący terminy egzaminów C1Poniższe tabele zawierają dostępne terminy określone przez Cambridge, ale skontaktuj się z lokalnym centrum egzaminacyjnym, aby dowiedzieć się o terminach w Twojej okolicy.

Dowiedz się, kiedy możesz przystąpić do egzaminu: Advanced (CAE) exam.

20227 Styczeń, 4 Luty, 22 Luty, 11 Marzec, 18 Marzec, 22 Kwiecień, 6 Maj, 11 Maj, 20 Maj, 3 Czerwiec, 7 Czerwiec, 17 Czerwiec, 8 Lipiec, 28 Lipiec, 25 Sierpień, 9 Wrzesień, 21 Październik, 4 Listopad, 29 Listopad, 9 Grudzień, 16 Grudzień
202321 Styczeń, 11 Luty, 10 Marzec, 1 Kwiecień, 11 Maj, 18 Maj, 27 Maj, 6 Czerwiec, 10 Czerwiec, 24 Czerwiec, 15 Lipiec, 29 Lipiec, 19 Sierpień, 16 Wrzesień, 28 Październik, 11 Listopad, 25 Listopad, 1 Grudzień, 13 Grudzień
PaństwoEgzaminDaty egzaminów 2024
HiszpaniaC1 Advanced (CAE)Sprawdź daty w Hiszpanii
WłochyC1 Advanced (CAE)Sprawdź daty we Włoszech
PolskaC1 Advanced (CAE)Sprawdź daty w Polsce
RumuniaC1 Advanced (CAE)Sprawdź daty w Rumunii
HolandiaC1 Advanced (CAE)Sprawdź daty w Holandii
CzechyC1 Advanced (CAE)Sprawdź daty w Czechach
MeksykC1 Advanced (CAE)Sprawdź daty w Meksyku
WęgryC1 Advanced (CAE)Sprawdź daty na Węgrzech
BułgariaC1 Advanced (CAE)Sprawdź daty w Bułgarii
PortugaliaC1 Advanced (CAE)Sprawdź daty w Portugalii
engxam logo english exams

FCE, CAE, CPE

Ćwicz, pisz i rób postępy

Daj swój esej do sprawdzenia, śledź swoje postępy online.
Przykładowe ćwiczenia , praktyczne testy online i wskazówki.

Jakie korzyści daje egzamin CAE?

  • Ponad 9000 instytucji edukacyjnych, firm i departamentów rządowych na całym świecie akceptuje poziom C1 Advanced jako dowód wysokich osiągnięć w nauce języka angielskiego
  • Twój wynik Cambridge First Certificate jest ważny do końca życia! Oznacza to, że nie będziesz musiał nigdy więcej do niego przystępować.
  • Egzaminy spełniają swój główny cel – pomagają zdobyć pewność siebie potrzebną do skutecznego porozumiewania się w języku angielskim!
  • Otwiera drzwi do międzynarodowych podróży, pracy i nauki za granicą.
  • skarbonka z pieniędzmi na C1 egzaminCertyfikat w CV sprawi, że wyróżnisz się na tle innych kandydatów. Nie tylko oficjalnie pokazuje, że masz dany poziom języka angielskiego, ale także wiele mówi o twoim wysiłku, sile woli i determinacji, wartościach, które nie pozostaną niezauważone przez potencjalnych pracodawców.
  • Udziela zwolnienia z wykładów i egzaminów końcowych z języka angielskiego na niektórych uczelniach oraz umożliwia udział w programach wymiany między uczelniami.
  • W połączeniu z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym daje uprawnienia do nauczania języka angielskiego w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach w niektórych krajach.

Ilu kandydatów oblewa egzamin CAE?


Boisz się, że oblejesz egzamin C1 Advanced? Upewnij się, że będziesz w stanie zdać egzamin dzięki najlepszej platformie przygotowującej do egzaminu CAE.

Liczba osób, które zdały egzamin CAE lub go nie zdały, różni się w zależności od kraju, ale na podstawie globalnych statystyk tylko mniej niż 5% nie zdaje egzaminu całkowicie. 20% kandydatów otrzymuje ocenę B2.

Reszta, czyli około 75% zdaje egzamin na ocenę C1 lub C2.

  • Ocena A – poziom C2 – 13%
  • Ocena B-C – poziom C1 – 64%
  • Poziom B2 – 20%
  • Nie zdaje- 5%

 

Jeśli chcesz zobaczyć wyniki w swoim kraju kliknij poniżej „Zobacz pełną listę krajów”.

LokalizacjaOcena AOcena BOcena CPoziom B2Nie zdaje
Argentyna12.8%23.0%45.4%17.7%1.1%
Bułgaria18.2%27.0%37.6%15.9%1.4%
Japonia3.9%10.7%32.0%44.7%8.7%
Meksyk6.8%16.4%41.8%28.9%6.2%
Łączna suma13%21.3%42.2%20%5%

LokalizacjaOcena AOcena BOcena CPoziom B2Nie zdaje
Albania9.7%11.8%36.6%33.3%8.6%
Algieria12.9%3.2%41.9%29.0%12.9%
Andora0.0%16.7%55.6%27.8%0.0%
Angola0.0%0.0%0.0%37.5%62.5%
Argentyna12.8%23.0%45.4%17.7%1.1%
Armenia5.2%10.3%25.9%49.1%9.5%
Australia7.1%16.4%44.7%26.3%5.5%
Austria28.1%28.6%32.4%9.9%0.9%
Azerbejdżan10.3%6.9%20.7%31.0%31.0%
Białoruś19.5%20.4%38.1%20.4%1.8%
Belgia10.7%17.1%42.5%27.5%2.1%
Boliwia5.9%12.7%44.1%28.4%8.8%
Bośnia i Hercegowina5.9%11.8%62.7%17.6%2.0%
Brazylia9.0%17.9%42.3%26.2%4.5%
Bułgaria18.2%27.0%37.6%15.9%1.4%
Kambodża0.0%0.0%15.4%42.3%42.3%
Kanada8.5%18.5%41.3%28.2%3.5%
Chile12.3%17.0%39.3%27.4%4.0%
Chiny4.1%7.7%38.6%41.8%7.8%
Kolumbia7.3%5.5%20.9%49.1%17.3%
Kostaryka9.8%17.2%47.5%20.5%4.9%
Wybrzeże Kości Słoniowej12.5%6.3%31.3%50.0%0.0%
Chorwacja28.7%29.9%32.2%8.6%0.6%
Kuba0.0%44.4%33.3%22.2%0.0%
Cypr10.3%17.2%41.4%27.6%3.4%
Czechy25.6%28.4%36.4%8.8%0.7%
Dania27.7%29.0%29.4%11.2%2.6%
Republika Dominikany5.9%35.3%23.5%11.8%23.5%
Ekwador7.1%14.6%39.4%33.0%5.8%
Egipt0.0%27.6%20.7%31.0%20.7%
Estonia17.6%25.5%39.7%16.6%0.6%
Fidżi1.5%1.5%37.9%39.4%19.7%
Finlandia17.9%35.7%33.9%7.1%5.4%
Francja13.0%19.0%44.2%21.3%2.5%
Gruzja8.4%21.7%26.5%41.0%2.4%
Niemcy20.5%25.6%37.6%14.6%1.6%
Grecja8.3%20.2%45.4%22.5%3.7%
Gwadelupa12.5%7.8%37.5%32.8%9.4%
Gwatemala6.3%43.8%43.8%6.3%0.0%
Hongkong25.0%18.3%31.7%23.3%1.7%
Węgry23.3%26.8%36.7%11.4%1.7%
Indie16.1%9.8%17.8%19.4%36.9%
Indonezja6.0%20.0%36.0%30.0%8.0%
Irlandia7.3%13.6%39.6%32.7%6.8%
Włochy12.0%22.5%43.9%19.8%1.8%
Japonia3.9%10.7%32.0%44.7%8.7%
Kazachstan0.0%16.7%33.3%0.0%50.0%
Kenia17.4%43.5%30.4%8.7%0.0%
Republika Korei6.1%18.4%42.9%30.6%2.0%
Kirgistan10.5%10.5%36.8%26.3%15.8%
Laos18.2%27.3%18.2%36.4%0.0%
Łotwa26.8%32.1%25.0%12.5%3.6%
Liban2.0%5.6%18.1%32.2%42.1%
Litwa25.9%29.6%28.7%13.9%1.9%
Luksemburg18.0%16.9%38.2%18.0%9.0%
Macedonia23.8%27.7%32.7%12.9%3.0%
Malezja16.0%14.3%29.7%23.6%16.5%
Malediwy9.8%20.3%43.2%23.5%3.2%
Malta9.7%12.6%32.0%35.9%9.7%
Mauritius7.7%15.4%69.2%7.7%0.0%
Meksyk6.8%16.4%41.8%28.9%6.2%
Mołdawia (Republika)12.6%16.6%44.3%23.3%3.2%
Czarnogóra7.7%30.8%46.2%7.7%7.7%
Maroko4.3%8.7%27.5%30.4%29.0%
Myanmar0.0%0.0%55.6%33.3%11.1%
Nepal25.0%50.0%25.0%0.0%0.0%
Holandia18.3%33.2%40.7%7.4%0.3%
Nowa Kaledonia5.0%5.0%45.0%25.0%20.0%
Nowa Zelandia7.6%21.0%48.5%22.1%0.8%
Norwegia100.0%0.0%0.0%0.0%0.0%
Pakistan5.1%12.8%30.8%41.0%10.3%
Panama22.2%19.4%27.8%27.8%2.8%
Paragwaj10.2%24.5%40.8%20.4%4.1%
Peru7.8%13.6%41.7%32.2%4.6%
Filipiny14.0%12.0%44.0%22.0%8.0%
Polska23.5%27.7%35.3%12.1%1.4%
Portugalia18.8%28.8%40.6%11.0%0.8%
Reunion12.5%12.5%31.3%37.5%6.3%
Rumunia23.5%28.6%36.1%10.6%1.1%
Rosja14.2%21.9%40.4%20.9%2.6%
Arabia Saudyjska63.8%16.6%12.4%3.6%3.6%
Serbia23.6%28.1%35.1%11.6%1.6%
Singapur0.0%0.0%60.0%40.0%0.0%
Republika Słowacji24.8%28.2%36.1%9.5%1.4%
Słowenia32.0%29.0%33.0%5.0%1.0%
Afryka Południowa28.7%12.3%26.3%18.6%14.0%
Hiszpania6.7%17.1%50.4%24.3%1.5%
Sri Lanka6.5%9.9%25.5%28.1%30.0%
Szwecja29.2%28.1%32.1%9.7%0.8%
Szwajcaria13.3%21.2%43.5%20.7%1.4%
Tajwan7.8%9.8%39.2%37.3%5.9%
Tajlandia12.5%21.9%46.9%17.2%1.6%
Tunezja2.9%13.2%35.3%38.2%10.3%
Turcja25.0%9.3%21.1%26.5%18.1%
Ukraina12.0%17.5%33.5%31.9%5.1%
Zjednoczone Emiraty Arabskie28.1%16.1%18.4%15.0%22.4%
Wielka Brytania10.5%20.0%43.0%23.9%2.6%
USA5.8%14.1%47.8%28.2%4.0%
Urugwaj5.7%18.0%48.8%26.2%1.4%
Uzbekistan3.0%9.1%27.3%39.40%21.2%
Wietnam6.8%13.0%27.7%23.2%29.4%
Łączna suma13%21.3%42.2%20%5%

engxam logo english exams

Sprawdź czy zdasz C1 Advanced (CAE)?

Zarejestruj się, rozwiąż testy i zobacz jakie uzyskasz wyniki.
Zapisz się

Ile trwa egzamin CAE?

stoper mierzący czas trwania egzaminu caeZwykle egzamin trwa dwa dni. Pierwszego dnia będziesz zmagał się z Reading, Use of English, Writing oraz Listening, kolejnego dnia  będziesz zdawał Speaking

  • Reading, Use of English, Writing, Listening – 3 godziny 40 minut
  • Speaking – 15 minut

Cały egzamin C1 Advanced (CAE) , czyli Reading and Use of English, Writing, Listening i Speaking trwa łącznie 4 godziny i 5 minut! 

CzęśćCzas trwania
Reading and Use of English1 godzina 30 minut
Writing1 godzina 30 minut
Listeningokoło 40 minut
Speaking15 minut na parę kandydatów
 Całkowity czas: 4 godziny i 5 minut
engxam logo english exams

FCE, CAE, CPE

Przykładowe Testy Egzaminacyjne

Daj swój esej do sprawdzenia, śledź swoje postępy online.
Przykładowe ćwiczenia , praktyczne testy online i wskazówki.

Jak długo jest ważny certyfikat Cambridge C1 Advanced (CAE)?

Twój certyfikat CAE nie ma daty ważności. 🙂 W przeciwieństwie do egzaminów TOEFL i IELTS, które są ważne tylko przez 2 lata, egzaminy Cambridge (FCE, CAE, CPE) są ważne przez CAŁE ŻYCIE! 

Kiedy otrzymam wyniki egzaminu CAE?

Kiedy przystąpiłeś do egzaminu, Twoje centrum egzaminacyjne powinno było dostarczyć Ci dokument potwierdzający, zawierający informację o ostatecznej dacie, do której wyniki będą dostępne. Jeśli nie otrzymałeś wyników do tego dnia, skontaktuj się ze swoim centrum, które będzie w stanie Ci pomóc.

  • wersja papierowa egzaminu – około sześć do dziewięciu tygodni po terminie egzaminu.
  • wersja komputerowa egzaminu – około dwóch tygodni po terminie egzaminu.

Gdzie znajdują się centra egzaminacyjne?

Aby zarejestrować się na egzamin Cambridge English C1 CAE, musisz znaleźć autoryzowane centrum egzaminacyjne. Po znalezieniu lokalnego centrum egzaminacyjnego zostaniesz przez nich poinformowany jak zarezerwować termin egzaminu.

Znajdź centrum egzaminacyjne

engxam logo english exams

FCE, CAE, CPE

Ćwicz, pisz i rób postępy

Daj swój esej do sprawdzenia, śledź swoje postępy online.
Przykładowe ćwiczenia , praktyczne testy online i wskazówki.

Jakim innym egzaminom odpowiada egzamin CAE?

IELTS

Pozytywna ocena z C1 Advanced (CAE) jest odpowiednikiem około 7.0 IELTS.

skala egzamin IELTS

TOEFL

Pozytywna ocena z C1 Advanced (CAE) jest odpowiednikiem około 10-11/95-110TOEFL.

skala egzamin TOEFL

Jakie są poziomy CEFR?

TOEIC

Pozytywna ocena z C1 Advanced (CAE)jest odpowiednikiem około 945-990TOEIC.

skala egzamin TOEIC

PTE

Pozytywna ocena z C1 Advanced (CAE) jest odpowiednikiem około 76-85PTE

skala egzamin PTE

engxam logo english exams

FCE, CAE, CPE

Przykładowe Testy Online

Daj swój esej do sprawdzenia, śledź swoje postępy online.
Przykładowe ćwiczenia , praktyczne testy online i wskazówki.

Jak obliczana jest skala ocen C1 Advanced (CAE)?


  • skala CERF(Ocena A) – Studenci z wynikiem 200 lub wyższym otrzymają certyfikat Cambridge English na poziomie C2
  • (Ocena B-C)Egzamin zakończony wynikiem 180 lub wyższym jest uważany za „zdany”, a uczniowie z tym wynikiem otrzymają certyfikat, który odpowiada poziomowi C1
  • (Brak oceny) – Uczniowie, którzy uzyskają od 160 do 179 punktów, otrzymają certyfikat na poziomie B2.
  • Studenci z wynikiem poniżej 160 nie otrzymają certyfikatu.

Reading
W sekcji Reading jest 50 możliwych punktów do zdobycia.
punktacja cae reading
Use of English
W sekcji Use of English jest 28 możliwych punktów do zdobycia.
punktacja cae use of english
Writing
Za całą pracę można uzyskać 40 punktów.
cae writing punktacja
Listening
Za tą część można otrzymać maksymalnie 30 punktów.
punktacja cae listening
Speaking
Za tą część można otrzymać maksymalnie 75 punktów.
punktacja cae speaking

Czy egzamin CAE jest trudny?

Zdecydowanie tak.

 mężczyzna przerażony nauką do certyfikatu C1 AdvancedEgzamin CAE jest dowodem umiejętności językowych zbliżonych do native speakerów. Choć nie jest to najwyższy poziom językowy, (wyższy to C2) i reprezentuje on rozumienie języka na poziomie akademickim i umiejętność swobodnego wypowiadania się praktycznie na każdy temat.

Jeśli chcesz zobaczyć przykładowy test egzaminacyjny CAE i sprawdzić, czy dasz sobie z nim radę, odwiedź naszą platformę odzwierciedlającą egzaminy na poziomie C1 Advanced.

Certyfikat Cambridge C1 Advanced (CAE) jest trudny do zaliczenia bez odpowiedniego przygotowania. Nawet jeśli uważasz, że masz przyzwoite umiejętności językowe, dokładnie przetestuje Twoją gramatykę i jest wyzwaniem na wielu poziomach.

Co oznacza skrót (CAE)?

Certificate in Advanced English.

Nazwa jest skrótem utworzonym z pierwszych liter Certificate in Advanced English = CAE. Jest to prestiżowy certyfikat znajomości języka angielskiego sygnowany przez Cambridge English, potwierdzający kwalifikacje językowe na poziomie zaawansowanym zbliżonym do native speakerów oraz umożliwiający studiowanie i pracę za granicą.

engxam logo english exams

FCE, CAE, CPE

Przykładowe Testy Online

Daj swój esej do sprawdzenia, śledź swoje postępy online.
Przykładowe ćwiczenia , praktyczne testy online i wskazówki.

Czy IELTS jest łatwiejszy niż CAE?

Ogólnie rzecz biorąc, CAE jest bardziej wymagającym egzaminem.

kobieta myśli, który egzamin jest trudniejszy CAE czy IELTS

Jeśli uczyłeś się w tradycyjny sposób i korzystałeś z podręczników, polecamy go, ponieważ kładzie większy nacisk na gramatykę. Z drugiej strony, jeśli nie nauczyłeś się angielskiego w szkole, ale raczej w wyniku życia lub pracy w danym kraju, powinno ci być łatwiej zdać IELTS.

Kolejną wyraźną różnicą jest część ustna, C1 Advanced (CAE) odbywa się z Tobą i jednym partnerem, z którym odpowiadasz na różne pytania, podczas gdy w IELTS odbywa się tylko z egzaminatorem.

Najlepiej jednak dowiedzieć się, które z zaświadczeń są wymagane przez instytucję, do której aplikujesz (do pracy lub na studia za granicą), ponieważ to tak naprawdę powinno przesądzić o tym, jaki egzamin chcesz zdawać.

Zastanawiasz się, czy zdasz egzamin CAE?sprawdź naszą aplikację 

Czy IELTS to to samo co CAE?

Nie, to są dwa różne egzaminy.

Chociaż oba egzaminy są opracowywane przez University of Cambridge, a po obu egzaminach wydawane są certyfikaty, istnieje między nimi sporo różnic.

CAEIELTS
Mniej akademicki – szersze tematy.Bardziej akademicki.
Jeśli uczyłeś się w tradycyjny sposób i korzystałeś z podręczników, polecamy go, ponieważ kładzie większy nacisk na gramatykę.Jeśli nie uczyłeś się angielskiego w szkole, ale raczej w życiu codziennym lub pracy w danym kraju, powinno ci być łatwiej go zdać.

 

 Egzamin trwa około 4 godzin. Egzamin trwa 2 godziny i 45 minut.
Ważny całe życie.Ważny przez 2 lata.
Pomocny kiedy chcesz pracować lub dostać się na uniwersytet za granicą.Przydaje się jeśli chcesz wyemigrować do innego kraju lub chcesz dostać się na studia wyższe za granicą.
Speaking:
Dyskusja z partnerem i egzaminatorem.
Speaking:
Dyskusja tylko z egzaminatorem
Writing: 90 minWriting: 60 min
Zobacz jak wygląda egzamin 

Czy uczelnie akceptują egzamin CAE?

Tak, zdecydowana większość z nich.

zdjęcie przedstawia studenta który otrzymał certyfikat cambridgeC1 Advanced to prawdziwie międzynarodowy certyfikat. Egzaminy są uznawane przez ponad 25 000 uniwersytetów w ponad 150 krajach na całym świecie i akceptowane przez prawie wszystkie brytyjskie uniwersytety i kolegia na studiach licencjackich i podyplomowych.

engxam logo english exams

FCE, CAE, CPE

Przykładowe Testy Egzaminacyjne

Daj swój esej do sprawdzenia, śledź swoje postępy online.
Przykładowe ćwiczenia , praktyczne testy online i wskazówki.

Jaki jest minimalny wynik, aby zdać CAE?

Dokładnie 180 punktów, ale jeśli dostaniesz mniej, nadal możesz uzyskać certyfikat na poziomie B2.

Egzaminy Cambridge mają tę zaletę, że zdając na poziomie C1 Advanced można uzyskać również wyższą lub niższą ocenę – C2 czy B2. Brzmi świetnie, prawda?

C1 Advanced (CAE) Tabela wyników
Jeśli uzyskasz 200-210 punktów – otrzymasz certyfikat Cambridge English na poziomie C2
Jeśli uzyskasz 80-199 punktów – otrzymasz certyfikat Cambridge English na poziomie C1
Jeśli uzyskasz 160-179 punktów – otrzymasz certyfikat Cambridge English na poziomie B2.
Jeśli uzyskasz mniej niż 160 punktów nie otrzymasz certyfikatu

Czy CAE oznacza to samo co C1 lub C2?

Jest to oczywiście poziom C1 – poziom zaawansowany. 

CAE to skrót od pełnego wyrażenia Cambridge English: Advanced, podczas gdy egzamin C2 nosi nazwę CPECambridge English: Proficiency.

Chcesz zobaczyć różnicę między egzaminami CAE i CPE?

Zobacz przykładowy egzamin CAE       Zobacz przykładowy egzamin CPE

Ile razy można zdawać egzamin CAE?

Nie ma żadnych limitów i możesz przystąpic do niego dowolną ilość razy.

W przypadku niektórych egzaminów Cambridge jest więcej niż jeden termin w danym miesiącu. Nie ma żadnych ograniczeń i możesz podejść do egzaminu nawet wielokrotnie w ciągu jednego miesiąca.

engxam logo english exams

FCE, CAE, CPE

Przykładowe Testy Online

Daj swój esej do sprawdzenia, śledź swoje postępy online.
Przykładowe ćwiczenia , praktyczne testy online i wskazówki.

Ile trwa egzamin CAE?

Egzamin trwa około 4 godzin.

Tak, to dużo czasu i chociaż część ustną możesz odbyć innego dnia, to zajmuje ona tylko 15 minut, więc i tak spędzisz w sali egzaminacyjnej co najmniej 3 godziny i 40 minut.

CzęśćCzas
Speaking15 minut na parę kandydatów
Reading and Use of English1 godzina 30 minut
Writing 1 godzina 30 minut
Listening Około 40 minut

Chcesz zobaczyć jak wygląda przykładowy test?  sprawdź naszą aplikację

Czy można dostać ocenę C2 z egzaminu CAE?

Tak, oczywiście.

Choć celem egzaminu CAE jest uzyskanie certyfikatu C1, to przy większej ilości punktów masz szansę na ocenę C2.

Jeśli uzyskasz 200-210 punktów – otrzymasz certyfikat Cambridge English na poziomie C2

Czy można dostać ocenę B2 z egzaminu CAE?

Tak, oczywiście.

Choć celem egzaminu CAE jest uzyskanie certyfikatu C1, to przy mniejszej liczbie punktów nadal masz szansę na ocenę B2.

Jeśli uzyskasz 160-179 punktów – otrzymasz certyfikat Cambridge English na poziomie B2.
engxam logo english exams

FCE, CAE, CPE

Przykładowe Testy Online

Daj swój esej do sprawdzenia, śledź swoje postępy online.
Przykładowe ćwiczenia , praktyczne testy online i wskazówki.

Czy mogę zdawać egzamin CAE online?

Niestety nie.

Chociaż można wybrać wersję komputerową testu, nie można go zdawać online, należy podejść do niego w autoryzowanym ośrodku egzaminacyjnym.

Ale pozytywną wiadomością jest to, że możesz przygotować się do egzaminu online, sprawdź naszą aplikację.

 

enesit

engxam logo english exams

Sprawdź czy zdasz C1 Advanced (CAE)?

Zarejestruj się, rozwiąż testy i zobacz jakie uzyskasz wyniki.
Zapisz się
© 2024 engxam. All rights reserved.